U pokrajini Idleba tijekom vojne operacije ubijena je jedna žena, rekao je jedan aktivist zaštite ljudskih prava, dok je jedan vojni izvor obznanio da su se tijekom poslijepodneva postrojbe povukle iz te pokrajine.
Sjedinjene Države dodatno su postrožile ton prema predsjedniku Asadu, ali nisu izrijekom tražile njegov odlazak, već obećavaju pomoć narodu u traženju "dostojanstva i slobode".
Sjedinjene Države uvele su u srijedu sankcije najvećoj trgovačkoj banci Sirije, Commercial Bank od Syria, koju kontrolira država i Syriatelu, najvećem svjetskom operateru mobilne telefonije, dok je veleposlanica u UN-u Susan Rice izjavila da njezina zemlja ima dokaze počinjenih zločina koje može upotrijebiti kao pritisak na Asada.
Sirijski predsjednik Bašar al-Asad priznao je u srijedu tijekom susreta s predstavnicima nekoliko članica Vijeća sigurnosti Ujedinjenih naroda u Damasku, da su njegove snage sigurnosti učinile "neke pogreške" u sukobima s prosvjednicima.
Zamjenici ministara vanjskih poslova i izaslanstva Brazila, Indije i Južnoafričke Republike, nestalne članica Vijeća sigurnosti, sastali su se s Asadom u Damasku i pozvali vlasti u toj zemlji da "odmah prekinu nasilje"
Asad je uvjeravao ta izaslanstva u svoju "predanost reformama, čiji je cilj prelazak na višestranačku demokraciju", stoji u priopćenju.
Zatim je jamčio da će ustavna reforma biti završena u veljači ili ožujku 2012., prema priopćenju objavljenom u sjedištu UN-a u New Yorku
U svibnju Asad je već priznao "greške" svojih službi sigurnosti, nakon čega je nastavio represiju.
Sadašnja misija Brazila, Indije i Južnoafričke Republike zamijenila je turskog izaslanika nakon kojeg je u utorak Asad ponovio da je "odlučan pokoriti prosvjede protiv svog režima" i u srijedu pokrenuo veliku operaciju u Homsu gdje je ubijeno 17 civila