Tužiteljstvo je kazalo da je Mubarak "kanio ubiti određen broj prosvjednika koji su održavali mirne demonstracije". Bivšeg su predsjednika optužili i da je bivšem ministru unutarnjih poslova Habibu al-Adliju dao dozvolu za korištenje bojevog streljiva protiv prosvjednika.
Tužiteljstvo je Mubaraku stavilo na teret i nekoliko slučajeva korupcije i trošenja javnog novca.
"U potpunosti odbacujem sve ove optužbe", rekao je Mubarak koji se sudu obratio s ležaja smještenog u kavezu u sudnici.
Mubarakova dva sina, Gamal i Alaa, kojima se također sudi, također su odbacili optužbe držeći u rukama muslimansku svetu knjigu Kuran.
Odvjetnik koji zastupa obitelji ubijenih tijekom ustanka u Egiptu, kazao je da je Mubarak al-Adliju naredio ubojstva demonstranata te zbog toga zatražio smrtnu kaznu za bivšeg ministra unutarnjih poslova.
Drugi odvjetnik zatražio da je da se Mubaraka iz bolnice u ljetovalištu Šarm el-Šeik trajno prebaci u zatvor Torah u Kairu.
Prosvjedima u trajanju 18 dana Hosni Mubarak (83) je svrgnut u veljači s vlasti koju je obnašao gotovo 30 godina.
Suđenje bivšem egipatskom predsjedniku, kojem se, između ostaloga sudi za ubojstvo više od 800 prosvjednika, počelo je u srijedu ujutro uz jake mjere sigurnosti.
Izraelski vojni radio objavio je izjavu izraelskog zastupnika Benjamina Ben-Eliezera da je Mubaraku prije nekoliko mjeseci ponudio azil u Izraelu, ali ga je bivši egipatski predsjednik odbio jer je "domoljub".