ZAGREB, 10. srpnja 2011. (Hina) - Pregled sportskih vijesti do 12,30 sati:

UMAG - Hrvatski rukometaši i rukometašice osvojili su naslove europskih prvaka na prvenstvu Staroga kontinenta u rukometu na pijesku što je u subotu završilo u Umagu. Rukometaši su do zlata došli sjajnom igrom u finalu i pobjedom nad Rusijom od 2:0 (21:16, 19:18) u setovima. Rukometašice su imale više poteškoća, jer su u finalu s Dankinjama izgubile set, ali su na kraju ipak došle do zlata sa 2:1 (20:12, 20:22, 7:4). Bronačno odličje kod rukometaša pripalo je Španjolcima, a kod rukometašica Talijankama.

BUENOS AIRES - Za najveće favorite Copa Americe, Argentinu i Brazil, nastavilo se mučenje. Brazilci su, nakon 0-0 protiv Venezuele, u drugom kolu skupine B izvukli remi protiv Paragvaja 2-2, pogotkom u 90. minuti. Izjednačujući gol zabio je Fred, koji je samo osam minuta ranije ušao u igru. Brazil je poveo golom Jadsona u 39. minuti, a potom je u drugom poluvremenu Paragvaj napravio preokret pogocima Roque Santa Cruza (56) i Nelsona Valdeza (68). Čast peterostrukih svjetskih prvaka spasio je Fred, golom u 90. minuti. Najveće iznenađenje je Venezuela, 69. reprezentacija na Fifinoj ranglisti, koja je pobjedom 1-0 protiv Ekvadora zauzela prvo mjesto u skupini sa 4 boda, i u najboljoj je poziciji uoči zadnjeg kola.

U posljednjem kolu, u srijedu, sastaju se Brazil - Ekvador, te Paragvaj - Venezuela, a šanse za prolaz u četvrtfinale još uvijek imaju sve četiri ekipe.

Skupina B -

Brazil - Paragvaj 2-2 (Jadson 39, Fred 90/ Roque Santa Cruz 56, Nelson Valdez 68)

Venezuela - Ekvador 1-0 (Cesar Gonzalez 62)

polufinale -

John Isner (SAD/1) - Tobias Kamke (Nje/8) 7-5, 7-6 (4)

subota -

Michaël Llodra/Jo-Wilfried Tsonga (FRA) - Philipp Petzschner/Christopher Kas (Nje) 7-6 (4), 6-4, 6-4

----------

Austin: SAD - Španjolska 1-2

subota -

Bob Bryan/Mike Bryan (SAD) - Fernando Verdasco/Marcel Granollers (Špa) 6-7 (3), 6-4, 6-4, 6-4