U predavanju drugog dana 7. ISABS konferencije forenzičke, antropološke i medicinske genetike, koja se održava u Bolu na Braču, Primorac je kao primjer naveo utvrđivanje identiteta četiriju žrtava iz tog vremena ekshumirane iz groba pored Škofje Loke.
Prof. Primorac u svom je izlaganju usporedio identifikaciju žrtava Domovinskog rata, u čemu je i osobno sudjelovao, i identifikaciju žrtava iz 2. svjetskog rata, izvijestio je jedan od organizatora konferencije - Međunarodno društvo primijenjenih bioloških znanosti (International society for applied biological sciences - ISABS.
O važnosti analize DNA govorio je stručnjak za to područje Christoper Asplen, bivši pomoćnik američke glavne državne odvjetnice, koji danas sudjeluje na stvaranju baze DNA zločinaca u Africi, kontinentu s, kako se navodi, najviše silovanja i ubojstava. Asplen je naglasio da ni jedna od metoda u povijesti nije toliko pridonijela rješavanju velikog broja zločina, niti pripomogla u borbi protiv terorizma, bioterorizma i organiziranog kriminala te očuvanju nacionalne sigurnosti kao metoda nalaize DNA.
Uz brojne predavače koji su govorili drugi dan konferencije, na kojoj se okupilo više od pet stotina sudionika iz 40-ak zemalja, izlagao je i Frederick Bieber, profesor s Medicinskog fakulteta Sveučilišta na Harvardu. On je na primjerima objasnio kako je preko DNA članova obitelji počinitelja u praksi moguće otkriti krivca za neki zločin, navodi se, uz ostalo u priopćenju.
Konferencija traje do 24. lipnja.