Najveći dio života Stanislav Geza Milošić proveo je u Vinkovcima i Slavonskome Brodu snažno utječući na kulturni život tih slavonskih gradova. Nakon 1971. kao istaknuti matičar i domoljub cijelo je desetljeće proveo u emigraciji. "Bio je neobična i nesvakidašnja poetska osobnost", svjedoči o njemu književnik i prijatelj Vladimir Rem te ocjenjuje kako je njegova poezija zbroj mnogih stvari i pojava i mnogih životnih okolnosti.
"Nakon 90-ih godina o njemu se u nekoliko navrata govorilo, ali nedovoljno da ga se svrsta tamo kamo pripada", kaže urednica i književna kritičarka Dunja Vanić. Da u životu nije napisao ništa drugo osim sonetnog vijenca "Domovina Hrvata", bilo bi dostatno da zauzme visoko mjesto u povijesti hrvatske književnosti, smatra Vanić. Drži kako je ovo prvi korak k prikupljanju, usustavljenju i znanstvenom proučavanju djela tog pjesnika i književnika.
Sudjelujući u radu okrugloga stola, književni povjesničar i sveučilišni profesor Vinko Brešić ocijenio je kako su ime i djelo Stanislava Geze Milošića neizostavni u novijoj povijesti Slavonskoga Broda i Slavonije, pa i šire. "Obično se kaže kako je onaj tko ne zna stvarati svoje veličine osuđen diviti se tuđima. Ovaj kolokvij vidim kao način da Brod, tematizirajući život i djelo Stanislava Geze Milošića, ponajprije stvara svoje, a preko njih i slavonske i hrvatske veličine", zaključio je Brešić.
U knjižnici je postavljena i izložba o Milošićevu životu i radu, a u prigodnom glazbenom programu izvedene su neke od Gezinih pjesama koje su uglazbili poznati hrvatski autori, poput Drage Britvića, Ive Robića, Zdenka Runjića i drugih.