Lesar je zatražio da Karamarko, s obzirom da danas dolazi na sjednicu saborskog Odbora za nacionalnu sigurnost, dođe i u sabornicu te objasni zašto nije razriješio Grbića koji je, po Lesarovu mišljenju, počinio kazneno djelo neprijavljivanja kaznenog djela.
Podsjetio je da je Grbić, nakon što ga je bivši potpredsjednik vlade Damir Polančec optužio da je HDZ-u predložio podnošenje anonimnih prijava protiv oporbenih čelnika, nekoliko dana kasnije javno izjavio da je Polančec od njega tražio da stopira istragu u aferi Spice.
"To je počinjenje kaznenog djela od strane Polančeca, a Grbić ga je odmah trebao uhititi ili kazneno prijaviti, ali to nije učinio, a neprijavljivanje kaznenog djela je također kazneno djelo", rekao je Lesar.
Podsjetio je i da je ministar Karamarko kazao da Grbić i dalje uživa njegovo povjerenje, te istaknuo da ministar stoga treba zastupnicima i javnosti objasniti znači li to da se policija aktivno uključila u predizbornu kampanju.
Predsjednik Sabora Luka Bebić rekao je Lesaru kako može tražiti dolazak ministra u sabornicu, ali kako nije dobro "pretvarati se u tužitelja i suca, jer to (počinjenje kaznenog djela) mi ne znamo niti smo kompetentni i nadležni da to utvrđujemo".
Nakon Lesarova zahtjeva, riječ je u ime SDP-a zatražio Zoran Milanović, zahtijevajući stanku radi konzultacija oko dnevnoga reda, a zahtjevu za stankom potom su se pridružili i HNS/HSU, HDSSB, IDS i HDZ.
Damir Kajin (IDS) pritom je zatražio da u sabornicu dođe i premijerka Jadranka Kosor te pojasni svoju izjavu da bi se izvršna vlast trebala dogovoriti tko i i koga može procesuirati, što je ocijenio "zlouporabom institucija par exellance".
"Ako netko zlouporabi policiju, to je zlouporaba do bola, ako netko zloupotrebljava pravosuđe to je put do pakla iz kojeg nema povratka", poručio je Kajin.