Republikanska garda (elitne postrojbe odane predsjedniku Salehu) ubila je trojicu proturežimskih prosvjednika u Ibu, rekli su za agenciju AFP izvori iz oporbe i očevici, a najmanje 15 osoba ranjeno je u vatri koju su otvorili vojnici, kazali su liječnički izvori za Reuters.
Od siječnja je od 160 do 179 osoba, ovisno o izvorima, ubijeno u prosvjedima kojima oporba traži ostavku predsjednika Saleha nakon 32 godine na vlasti.
Vješt političar koji je uspio preživjeti sve dosadašnje izazove, Saleh ne odustaje iako su ga napustili brojni političari, vojni časnici i dio plemenskih vođa. "Na izazov ćemo odgovoriti izazovom", rekao je Saleh u petak pred tisućama Jemenaca koji ga podupiru, a prosvjednike je nazvao "saboterima" i poručio im neka vlast osvoje izborima te upozorio protivnike "neka se ne igraju vatrom".
U istome gradu oklopna vozila, vojska i čak vojni kadeti priječili su prosvjednicima pristup glavnoj ulici u Sani. Proturežimski prosvjednici poredali su tijela 13 svojih kolega ubijenih u srijedu, a među njima je i vojnik generala Alija Moshena koji je napustio Saleha.
Ukupno je u srijedu ubijeno 19 osoba u Sani, Taezu i drugim gradovima.
Mladi Jemenci u petak su u Sani iskazivali nezadovoljstvo sporazumom koji su s dvjema suprotstavljenim stranama u Jemenu ispregovarali izaslanici Vijeća za suradnju u Perzijskom zaljevu (GCC) jer taj dokument jamči Salehu imunitet od kaznenog progona.
Sjedinjene Države i europski saveznici pozvali su sve strane da potpišu i provedu sporazum, no Katar, jedna od članica GCC-a povukao se uz obrazloženje da je sporazum nepotpun i u slijepoj ulici.