Glasnogovornik libijske vlade kazao je da su libijski čelnik Moamer Gadafi i njegova supruga neozlijeđeni u napadu.
Glasnogovornik Bijele kuće Jay Carney kazao je kako je Bijela kuća upoznata s izvješćem libijskih medija o tome da je Gadafijev sin ubijen te prati situaciju.
Čini se da je riječ o drugom udaru NATO-a na Gadafija u posljednja 24 sata, navode agencije. U subotu ujutro raketa je udarila u blizini zgrade televizije u Tripoliju u vrijeme televizijskog obraćanja libijskog vođe u kojemu je ponudio pregovore. Gadafi se u subotu ujutro pojavio na televiziji objavivši kako nikada neće odstupiti s vlasti te je pozvao Pariz i Washington na pregovore o izlasku iz krize. Ponudio je pregovore i pobunjenicima koji su ponudu odbili kao lažnu i nepouzdanu. Ponudu je odbio i NATO najavivši da će nastaviti s operacijama dok ne prestanu napadi režima na civile.
Službeni Tripoli zaprijetio je u subotu da će napasti svaki brod koji uplovi u Misratu, lučki grad 200 km istočno od Tripolija, pod opsadom već dva mjeseca, te je pozvao pobunjenike na predaju. Tijekom dana u blizini zračne luke u Misrati nastavile su se borbe u kojima je, prema više izvora, poginulo 10, a ranjeno 20 ljudi. U subotu navečer najmanje je 13 eksplozija potreslo tu libijsku luku u trenutku kada su NATO-ovi zrakoplovi nadlijetali grad, no nema izvješća o posljedicama.
Na jugoistoku zemlje, 70 vojnih vozila Gadafijevih snaga napalo je oazu Jalo (300 km južno od Bengazija) ubivši šest civila i četiri pobunjenika, objavili su pobunjenici.
U Tripoliju, blizu 400 predstavnika plemena vjernih režimu objavilo je u priopćenju da se spremaju otići u Bengazi da bi se našli s predstavnicima plemena pod kontrolom pobunjenika s ciljem dolaska do pomirenja.
Gadafi, koji je došao na vlast udarom 1969. godine, bori se protiv pobunjenika koji su zauzeli dobar dio istočnog dijela zemlje. Snage NATO-a predvođene Britanijom i Francuskom imaju dozvolu, na temelju rezolucije UN-a, izvođenja zračnih napada na Gadafijeve snage kako bi zaštitili civile.
Borbe koje se vode u libijskom građanskom ratu razvile su iz prosvjeda, pokrenutih prije blizu tri mjeseca, u kojima su se tražile veće političke slobode, a koji su se širili arapskim svijetom. Tijekom posljednjih tjedana nijedna strana u sukobu nije bila sposobna zadati završni udarac.
Libijske snage došle su prošlog mjeseca pred vrata Bengazija, središta pobune, i tada se Gadafi pojavio na televiziji zaprijetivši da će skršiti pobunu ne pokazujući "žaljenja ni milosti". U danima koji su uslijedili došlo je do donošenja rezolucije UN-a kojom se dopuštaju zračni udari i spašavanje pobunjenika od poraza.