Po Botinim riječima, prestanak angažmana tako velikoga broja liječnika - nastavnika na splitskome Medicinskom fakultetu "mogao bi ugroziti rad te visokoškolske ustanove".
Bota je za Hinu rekao kako se danas, zajedno s predsjednikom Hrvatskoga liječničkog sindikata Ivicom Babićem, prorektorom splitskoga Sveučilišta Šimunom Anđelinovićem i dr. Goranom Dodigom, u Zagrebu sastao s dužnosnicima ministarstava zdravstva te znanosti, obrazovanja i športa te da su raspravljali o teškoćama s "kumulativnim radnim odnosom" splitskih liječnika.
"S predstavnicima dvaju ministarstava dogovorili smo se da će ta ministarstva napraviti nacrt rješenja za prevladavanje teškoća kumulativnoga radnog odnosa liječnika u Splitu", izjavio je Bota.
Predsjednik Hrvatskoga liječničkoga sindikata Ivica Babić potvrdio je za Hinu da su danas u Zagrebu predstavnici sindikata razgovarali s predstavnicima mjerodavnih ministarstva te da se rješenje problema skupine liječnika nastoji pronaći u socijalnom dijalogu.
Objasnio je da je 48 liječnika potpisane zahtjeve za raskid ugovora o radu sa splitskim Medicinskim fakultetima predalo njemu dok traje socijalni dijalog u kojemu se nastoje riješiti njihovi problemi. Ako se pak rješenje ne pronađe u socijalnom dijalogu, najavio je Babić, on će kao predsjednik Hrvatskoga liječničkog sindikata predati zahtjeve liječnika splitskome Medicinskom fakultetu.
Rekao je da je način na koji je postupila skupina liječnika legitiman i uobičajen u europskim zemljama te da su to ljudi s posebnim znanjima i vještinama koji, istaknuo je, žele raditi svoj posao, pa tako žele raditi i na Medicinskom fakultetu. Također je kazao kako liječnici ne traže ni lipu veću plaću od dosadašnje, ali smatraju kako je potpuno neprihvatljivo da im se plaće smanje za četvrtinu zbog tzv. kumulativnog radnog odnosa.