Zakon o proračunu Kosova usvojen je većinom glasova, unatoč ozbiljnom protivljenju oporbe, posebice zbog amandmana koji obuhvaća i privatizaciju kosovskog Telecoma.
Ovim proračunom je predviđeno povećanje plaća od 30 do 50 posto za neke kategorije zaposlenih na Kosovu. Protiv takvih povećanja bio je Međunarodni monetarni fond i šef međunarodnog civilnog ureda na Kosovu Piter Feith.
Proračun Kosova za ovu godinu iznosi milijardu i 434 milijuna eura i za 19,3 posto je veći od proračuna za 2010. godinu. Dilema, međutim, ostaje tko će nakon usvajanja proračuna potpisati ovaj važan dokument s obzirom da je Kosovo nakon odluke ustavnog suda ostalo bez predsjednika zemlje.
Nakon usvajanja proračuna, kojim je predviđena i privatizacija najprofitabilnije tvrtke na Kosovu -Telecoma Kosova, članovi sindikata ove tvrtke prosvjedovali su protiv prodaje tvrtke i nasilno razbili vrata kosovskog parlamenta pokušavajući ući. Njihov su ulazak spriječile policijske snage koje su uporabile suzavac, nakon čega su u pomoć stigli pripadnici specijalne policijske postrojbe. Nekoliko prosvjednika je privedeno, a među ozlijeđenima zbog uporabe suzavca su i dva novinara prištinskih medija.
Sindikalnom prosvjedu radnika Telecoma su se pridružili i zastupnici oporbe, pokreta "Samoopredjeljenje", koji je treća parlamentarna stranka u kosovskoj Skupštini.