U priopćenju te organizacije, dostavljenom srbijanskoj agenciji Tanjugu, navodi se kako su korisnici iz Srbije pokrenuli "progadafijevski pokret" na Facebooku, Youtubeu, Twitteru, Myspaceu, i drugim društvenim mrežama.
"Poslije konzultacija s administratorima tih mreža, procjenjujemo da je više od 50 tisuća korisnika interneta iz Srbije aktivno uključeno u pružanje potpore Gadafiju", ističe se u priopćenju.
Dodaje se kako mediji daju veliku pozornost tim aktivnostima koje su, kako se navodi, privukle Gadafijeve pristaše iz drugih zemalja, a libijska državna televizija redovito emitira ono što pišu njegovi pristaše iz Srbije kako bi pokazala da i dalje ima potporu u drugim zemljama.
U pripćenju stoji kako, osim toga, mnogi korisnici iz Srbije na internetu ratuju protiv "protugadafijevih" skupina i internetskih stranica te da hakiraju ili ruše stranice povezane sa snagama koje se bore protiv Gadafija i sa snagama NATO-saveza, SAD-a, Francuske i Velike Britanije.
"Sumnjamo da iza toga progadafijevskog pokreta stoje moćne političke organizacije i političke stranke i pozivamo međunarodnu zajednicu da s tim u vezi hitno nešto poduzme", priopćio je Libijski omladinski pokret, dodajući da je za tako malu zemlju poput Srbije, s relativno skromnim brojem korisnika interneta, organiziranje više od 50 tisuća aktivnih Gadafijevih pristaša, koji zajedno deluju na internetu, velik pothvat koji zahtijeva mnogo predanosti, rada i novca.