Mulabegović 4.

Autor: zmat
PARIZ, 4. ožujka 2011. (Hina) - Hrvatski atletičar Nedžad Mulabegović ostao je bez medalje na dvoranskom Europskom prvenstvu u Parizu, u finalu je zauzeo četvrto mjesto iako je ostvario novi hrvatski rekord.

Mulabegović je kuglu bacio do 20,43 metara što je za 38 centimetara više no u jutarnjim kvalifikacijama, ali brončano odličje osvojio je Rus Maksim Sidorov sa 12 cm boljim hicem (20,55m).

Zlatnu je medalju osvojio je Nijemac Ralf Bartels s najboljim rezultatom sezone od 21,16 metara, a srebrnu njegov sunarodnjak David Storl sa 20,75m.

Tomislav Popek nije se uspio plasirati u finale skakača u vis iako je u kvalifikacijama ostvario novi osobni rekord s rezultatom od 2,22 metara. No, za finale je trebalo preskočiti 2,27m.