Atletičar Mulabegović i karatistica Kovačević najbolji sportaši Rijeke

Autor: imli
RIJEKA, 28. veljače 2011. (Hina) - Riječki sportski savez je na večerašnjoj svečanosti najboljim sportašem za 2010. godinu proglasio atletičara Nedžada Mulabegovića, a najbolja sportašica je karatistica Jelena Kovačević.

Bacač kugle Nedžad Mulabegović u protekloj je godini osvojio 6. mjesto na Europskom prvenstvu s osobnim rekordom od 20,56 metara, dok je mlada karatistica Jelena Kovačević na Europskom seniorskom prvenstvu osvojila 2. i 3. mjesto. Ona je i prva hrvatska karatistica koja je osvojila titulu svjetske i europske juniorske prvakinje.

Najuspješnija muška ekipa je vaterpolski klub Primorje EB, finalisti Kupa Hrvatske, treći u domaćem prevenstvu, te četvrtfinalisti kupa LEN-a

Za najbolju žensku ekipu proglašen je odbojkaški klub Rijeka, koja je niz godina u vrhu hrvatske odbojke, a u prošloj sezoni potvrdile su svoju kvalitetu osvajanjem prvenstva Hrvatske.