Andersson je izrazio zadovoljstvo hrvatskim doprinosom, istaknuvši kako angažmanom u Borbenoj skupini Hrvatska osigurava kritične helikopterske sposobnosti.
U razgovoru je istaknuta profesionalnost i predanost hrvatskih pripadnika te je najavljeno da će Švedska davati punu potporu kako bi njihova obučenost bila na razini očekivanih sposobnosti za izvršenje namjenskih zadaća, navodi se u priopćenju.
Šimunović je naglasio da je angažiranje hrvatskih pripadnika u Borbenim skupinama prioritetan doprinos koji Hrvatska daje zajedničkoj sigurnosnoj obrambenoj politici EU, posebice u odnosu na očekivanja da će vrlo skoro postati punopravna članica EU-a.
Osim o angažmanu u okviru Borbenih skupina, tijekom sastanka bilo je riječi i o budućem razvoju i očekivanjima od zajedničke sigurnosne i vanjske politike EU-a te njezinu utjecaju na nacionalne obrambene sustave.
Nordijska borbena skupina je od 1. siječnja do 30. lipnja u stanju pripravnosti, u sklopu koncepta Borbenih skupina EU-a i održavanja visoke spremnosti za moguće krizne situacije. Sastoji se od oko 2200 pripadnika iz šest država: Švedske, Finske, Norveške, Estonije, Irske i Hrvatske, a ovo je prvi put da Hrvatska sudjeluje u jednoj od Borbenih skupina EU-a, stoji u priopćenju MORH-a.