Prema njihovim riječima, policija i vojska zapucale su na prosvjednike nakon molitvi. "Mrtvi leže na ulicama Suk Al Džome", javio je stanovnik tog dijela glavnoga grada. Snage reda, kako tvrdi, "pucaju na sve koji se nađu na ulici". Televizija Al Džazira izvijestila je najmanje o dvoje mrtvih, a stanovnici četvrti Džanzur govore o najmanje pet žrtava, prenosi Reuters.
Puca se i u četvrtima Ben Ašur i Fašlum.
Prosvjednici skandiraju proturežimske poruke i traže odlazak Moamera Gadafija s vlasti.
Reuters javlja da je izvoz sirove nafte u Libiji, trećoj afričkoj zemlji po proizvodnji, gotovo stao. Zbog sigurnosnog stanja proizvodnja je smanjena, a u lukama nedostaje radnika, doznaje se iz izvora naftne industrije. Libija je prije nemira izvozila 1,3 milijuna barela sirove nafte dnevno.
Gadafijev sin Saif Al-Islam je za turski CNN izjavio da vlada Moamera Gadafija nikad neće pribjeći uništavanju libijskog naftnog bogatstva kako bi ugušila pobunu i održala se na vlasti. Rekao je takođe a Gadafijeva obitelj ne namjerava pobjeći iz Libije te da vlada kontrolira zapad, jug i središte zemlje.
"Nikad nećemo uništiti naftne izvore. Oni pripadaju narodu", rekao je Saif al islami za turski CNN.
Nakon dvodnevnog odgađanja iz Tripolija je isplovio brod s 285 stranaca, među koima je 167 američkih državljana i 118 pripadnika drugih nacionalnosti. Brod M.V. Maria Dolores unajmila je američka vlada, potvrdio je glasnogovornik State Departmenta Philip Crowley.