Padu ukupnih prihoda prošle je godine najviše pridonijelo 19 postotno smanjenje prihoda od softvera te 35 postotno smanjenje prihoda od konzaltinga i edukacije, ali i negativan poslovni 'okoliš' u Hrvatskoj u kojoj prošle godine nije bilo nijednog velikog informatičkog investicijskog projekta na državnoj razini, objasnio je Dropulić.
Dodao je i da je uz to prošle godine prihod bilo i teško naplatiti, a još veći problem bila je apsolutna neaktivnost javnog i dijela privatnog sektora, kao i sve prisutni strah od rizika i promjena, pa su SAP-ovi partneri prošle godine više radili u Bosni i Hercegovini nego u Hrvatskoj.
Prošlu je godinu SAP završio i s više od 160 korisnika, 300 certificiranih konzultanata te mrežom od 17 partnera.
Za ovu su godinu u SAP-u nešto optimističniji, i to prvenstveno zbog privatnog sektora i kompanija čiji čelni ljudi žele dalji rast i razvoj, što daje naznake buđenja tržišta, istaknuo je Dropulić.
S druge strane, s obzirom da je ovo izborna godina, u kojoj će se svi, kako je kazao Dropulić, više baviti politikom nego ekonomijom, ne očekuje veće investicije u javnom sektoru. No, i u tome nadu im daje skori ulazak Hrvatske u EU zbog čega će i stvarno trebati provesti reforme, i gdje će sigurno dobro doći kvalitetna i pouzdana informatička rješenja.
Stoga je SAP poslovnu strategiju za ovu godinu usmjerio na industrijski fokus, javni sektor i servise te komunalne djelatnosti s naglaskom na energetiku.