Nasuprot protuvladinim prosvjednicima, nekoliko je stotina ljudi u srijedu krenulo na skupove potpore predsjedniku Hosniju Mubaraku, javila je državna televizija, koja je dosada uglavnom igonorirala protuvladine prosvjede, a tek je masovnih prosvjeda i nemira od petka, Dana gnjeva, počela izvještavati o stanju na ulicama.
Televizija Al Džazira prenijela je kako je na središnjem kairskom trgu Tahrir vojska u srijedu ujutro razdvojila malobrojne Mubarakove pristaše od protuvladinih demonstranata, ali je u Aleksandriji došlo do sukoba protuvladinih prosvjednika i Mubarakovih pristaša.
U prosvjedima koji su počeli 25. siječnja poginulo je najmanje 300 ljudi, a više tisuća je ozlijeđeno, po nepotvrđenim podatcima Ujedinjenih naroda.
Washington i London su s oprezom primili Mubarakovu izjavu na državnoj televiziji da se neće kandidirati na predsjedničkim izborima u rujnu.
Američki predsjednik Barack Obama rekao je u utorak navečer da je svom egipatskom kolegi poručio kako je došao kraj njegovoj vlasti i sada treba omogućiti mirnu političku tranziciju kroz izbore koja mora početi "odmah". U svom nastupu u Bijeloj kući, nakon intenzivnih diplomatskih konzultacija SAD-a i glavnog američkog saveznika na Bliskom istoku, Obama je pohvalio egipatsku vojsku što je omogućila da se održe mirni prosvjedi.
London je opetovao poziv egipatskim vlastima da počnu "pravu, vidljivu i potpunu promjenu", po priopćenju Foreign Officea.
Prosvjednici, kojih velik broj već danima boravi na trgu Tahriru (trgu oslobođenja), u središtu Kaira, koji je postao simbol egipatske narodne pobune, nastavili su u srijedu, već u ranim jutarnjim satima, izvikivati slogane u kojima traže predsjednikov odlazak.
"Odlazi Hosni, odlazi", uzvikivali su, vireći iz svojih šatora i vreća za spavanje položenih na tlu.
Mubarak je u televizijskom govoru rekao da se u rujnu neće kandidirati za šesti šestogodišnji mandat. Pozvao je parlament da "na dnevni red stavi dopune 76. i 77. članku ustava radi izmjene uvjeta za predsjedničku kandidaturu i za ograničenje mandata".
Američka veleposlanica Margaret Scobey je pak razgovarala telefonski s ElBaradejom, istaknutim oporbenim čelnikom, koji je pozvao Mubaraka da ode "najkasnije u petak".
Televizijska mreža Al Džazira koja je iscrpno izvještavala o pobuni, izrazila je u srijedu žaljenje zbog ometanja njezinih emisija u arapskim zemljama, ocijenivši da "neke vlasti ne žele da u javnost dođu naše snimke u kojima se poziva na demokraciju i na reforme".
Analitičari procjenjuju da jača strah od destabilizacije Bliskog istoka, jer bi egipatski prosvjedi, premda masovni dosad ipak relativno mirni, mogli prerasti u istinski nasilne sukobe širokih razmjera, nakon što je Mubarak odbio povući se s vlasti do rujna te obećao povratiti red u zemlji za što su zadužene policijske i sigurnosne snage. Prosvjednici ustraju na tome da se on povuče s vlasti odmah. Nakon Tunisa i Egipta, nezadovoljni građani izlaze na ulice u Jordanu i Jemenu, oporbene snage u Siriji i Alžiru najavljuje prosvjede, a tenzije rastu u cijeloj regiji.