"Dokazi protiv Purde, i to je sasvim jasno, temelje se na iznuđenim iskazima", kazao je Muselimović, podsjetivši kako je srbijanska optužnica protiv Purde temeljena na njegovu iskazu što ga je dao u vrijeme kada je bio zatočenik u srbijanskom logoru.
Muselimović je istaknuo kako su dokazi pribavljeni na taj način potpuno protuzakoniti te ne mogu biti osnovom za izručenje. Također je podsjetio kako je županijsko državno odvjetništvo u Osijeku pozorno razmotrilo dokaze dostavljene iz Srbije te odlučilo da nema osnova za kazneni progon Purde.
Sud BiH je ročište na kojemu će se raspravljati o zahtjevu za Purdino izručenje zakazao za 1. veljače, a Muselimović je potvrdio kako je i on dobio tu obavijest.
Na pitanje što očekuje od sastanka članova predsjedništva BH i hrvatskog predsjednika Ive Josipovića idućeg tjedna u Zagrebu, Muselimović je kazao kako se nada da će svi shvatiti koliko slučaj Tihomira Purde može imati ozbiljne posljedice po stanje u cijelom susjedstvu i po proces pomirenja među državama ovoga područja.
Kazao je kako očekuje da će se i sa bosanskohercegovačke i hrvatske strane i na najvišoj razini poduzeti odgovarajući koraci kako bi se Purdin problem riješio a njega oslobodilo.
Muselimović je ranije ovog tjedna uputio otvoreno pismo hrvatskom predsjedniku Josipoviću i članovima predsjedništva BH koji 31. siječnja i 1. veljače trebaju boraviti u službenom posjetu Zagrebu. Muselimović ih je tada pozvao da u svoje razgovore uvrste i pitanje statusa Tihomira Purde kojega, kako drže u odvjetničkom timu, nezakonito drže u ekstradicijskom pritvoru u BH od 5. siječnja.