Tijekom procesa izrade Programa zbrinjavanja radnika poslodavac je pored kriterija definiranih Zakonom o radu (staž radnika, godine starosti, invalidnost i obveze uzdržavanja), primijenio i dodatne socijalne kriterije, te proveo sve mjere kojima bi se otvorila mogućnost zapošljavanja na drugim poslovima unutar kompanije, zapošljavanja kod drugog poslodavca, kao i mogućnost prekvalifikacije ili dokvalifikacije, priopćio je T-HT.
Prosječni trošak otpremnine i povezanih materijalnih prava po zaposleniku obuhvaćenim Programom zbrinjavanja iznosi oko 350.000 kuna bruto, za što je najveći dio sredstava rezerviran u poslovnim knjigama iz 2009., dok je preostali dio potrebnih sredstava rezerviran u 2010., navodi se u priopćenju.
Lani se Program zbrinjavanja viška radnika nije provodio temeljem Sporazuma o socijalnom partnerstvu koji je potpisan sa sindikatima u studenom 2009.
T-HT vodi taj proces s punom socijalnom osjetljivošću i odgovornošću, jer osim što radnici koji su proglašeni viškom tijekom otkaznog roka ne moraju dolaziti na posao, u trenutku odlaska iz kompanije dobivaju stimulativne otpremnine, a na raspolaganju im je i dodatna skrb u obliku Programa "Podrška Plus".
Kroz taj program svakom radniku su na raspolaganju osobni stručni suradnici koji pružaju individualnu pomoć pri lakšem snalaženju na tržištu rada, odnosno rješavanju njihova radnog statusa.
Uz takav individualni pristup organiziraju se brojne radionice, tiskaju brošure za upoznavanje s tržištem rada i načinima kako se kvalitetno plasirati na tržište, a radnicima su dostupni i besplatni telefon i informativne web stranice. Stručni suradnici "Podrške Plus" ostaju u kontaktu s radnicima i na raspolaganju su im najmanje još šest mjeseci nakon odlaska iz kompanije.
Iz dosadašnjeg rada vidi se da radnici obuhvaćeni programima zbrinjavanja sve više koriste usluge tog programa zahvaljujući kojem se brže plasiraju na otvoreno tržište rada i kvalitetnije rješavaju svoj radni status.