Tijekom 12-dnevnog programa polaznici iz Austrije, Njemačke, Mađarske, Slovačke, BiH i Hrvatske u crikveničkom hotelu "Kaštel" moći će upoznati plesove, nošnje, pjesme i glazbala hrvatskoga jadranskoga područja, a nastava je organizirana u tri grupe: za folklorne plesače, svirače tambura i svirače tradicijskih glazbala.
Iz Hrvatske matice iseljenika navode kako će plesači učiti narodne plesove otoka Krka, Cresa, Raba, Paga, šibenskih otoka i uzmorja, Trogira, Kaštela, Splita, otoka Šolte, Brača, Korčule, Visa, Makarskog primorja, poluotoka Pelješca, Mljeta, Lastova, Hvara, Dubrovačkog primorja, Konavala, Župe Dubrovačke, doline Neretve, južne Hercegovine i Boke Kotorske.
Slušat će i teorijska predavanja o narodnoj plesnoj kulturi u Hrvata i razvoju etnokoreologije u Hrvatskoj, o tradicijskim glazbalima hrvatskoga Jadrana te proučavati temelje kinetografije (plesnoga pisma).
Voditelj Škole hrvatskoga folklora je ugledni etnolog i etnokoreolog Andrija Ivančan, sviranje na tamburama podučavat će glazbeni pedagozi Stjepan Fortuna i Dražen Šoić, a svirku na tradicijskim glazbalima Stjepan Večković. Tijekom škole predavat će i drugi vrsni stručnjaci i istraživači hrvatskoga folklora: Vidoslav Bagur, Goran Oreb, Branko Šegović, Nenad Milin, Josip Forjan, Kristina Benko Markovica i Goran Knežević, navodi se u priopćenju iz Hrvatske matice iseljenika.