Na skupu, koji traje od 29. studenog do 10. prosinca, očekuje se nastavak pregovora o smanjenju emisija stakleničkih plinova na globalnoj razini u postkyotskom razdoblju od 2013. do 2020. godine te usvajanje usklađenih paketa odluka o pitanjima o kojima su stranke u prethodnim pregovorima postigle visok stupanj usuglašenosti.
To su izgradnja kapaciteta, transfer tehnologija, uspostava fonda za financiranje, prilagodba na klimatske promjene te emisije u sektoru šumarstva.
Ključni elementi pregovora koji se vode od 2005. godine su određivanje razine smanjenja emisije za sve države Priloga I zajedno (40 najrazvijenijih država uključujući sve članice EU i Hrvatsku pri čemu je EU objavila ukupan cilj Zajednice) te određivanje cilja svake pojedine države.
Kao zemlja kandidat za ulazak u EU, Hrvatska će na konferenciji pregovarati o cilju za postkyotsko razdoblje kao samostalna država, ali će preuzeti i obvezu ostvarenja cilja kao i članice EU, za razdoblje u kojem će biti članica Unije.
Hrvatska kao mala zemlja poduzima sve potrebno kako bi se promjene klimatskih prilika usporile, a učinci ublažili te se zalaže za postizanje dogovora kako bi se na vrijeme provele sve potrebne prilagodbe, navodi se u saborskom priopćenju.