Brammertz u uvodu izvješća Vijeću sigurnosti UN, čiji je preslik u utorak pribavila Hina, ističe da "Hrvatska uglavnom odgovara na zahtjeve njegova ureda za pravnom pomoći i omogućava pristup svjedocima i dokazima", te dodaje kako je zahtjev Tužiteljstva za važnim vojnim dokumentima povezanim s operacijom Olujom i dalje otvoren.
Napominjući da je Raspravno vijeće u predmetu Gotovina, Čermak i Markač 26. srpnja 2010., odbilo naložiti Hrvatskoj da preda tražene dokumente zbog neizvjesnosti oko toga gdje bi se mogli nalaziti, Brammertz u izvješću kaže kako je Raspravno vijeće istodobno ukazalo na obvezu Hrvatske da surađuje s Tužiteljstvom vezano uz te dokumente.
Navodeći da je u proteklih šest mjeseci Tužiteljstvo primilo tri izvješća Radne skupine o nastavku administrativne istrage o nestanku vojnih dokumenata - Topničkih dnevnika iz Oluje, Brammertz ističe kako je "Radna skupina počela ispitivati važne nove smjerove u istrazi", na koje je njegov ured ukazao prije godinu dana.
"Dok Tužiteljstvo pozdravlja te napore hrvatskih vlasti, izvješća Radne skupine otkrivaju nedosljednosti i otvaraju pitanja koja nisu riješena", kaže Brammertz u izvješću Vijeću sigurnosti UN.
On dodaje da su hrvatske vlasti to primile na znanje i izrazile spremnost da nastave rad.
"Ni jedan od traženih vojnih dokumenata nije predan Tužiteljstvu i nikakva informacija nije dana o tome gdje bi se oni mogli nalaziti, u razdoblju na koji se odnosi izvješće", navodi Brammertz.
Zaključujući kako je suđenje u predmetu Gotovina, Čermak i Markač završeno te da uskoro slijedi presuda, glavni haaški tužitelj u izvješću poziva hrvatske vlasti da nastave administrativnu istragu i u cijelosti razjasne nestanak dokumenata.
Brammertz je pismeno izvješće o radu Tužiteljstva ICTY-ja u proteklih šest mjeseci uputio 17. studenoga, a usmeno bi izvješće trebao podnijeti 6. prosinca Vijeću sigurnosti UN.