Skijanje - Kostelić osvojio treće mjesto

Autor: dlug
LEVI/ZAGREB, 14. studenog 2010. (Hina) - Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je treće mjesto u slalomu u finskom Leviju, prvoj utrci Svjetskog kupa.

Skijaška sezona je službeno počela 25. listopada u Soldenu, no prva veleslalomska utrka je otkazana zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta iako su skijaši odradili prvu vožnju. Tako su prvi bodovi podijeljeni danas u Leviju.

Kostelić je nakon prve vožnje bio šesti, no odličnim nastupom u drugoj vožnji popravio je prednost za tri mjesta. Pobjeda je pripala Francuzu Jeanu-Baptisteu Grangeu, dok je drugi bio Šveđanin Andre Myhrer.

Nažalost, druga dva hrvatska predstavnika Natko Zrnčić Dim i Dalibor Šamšal nisu izborili drugu vožnju. Zrnčić Dim je zauzeo 31. mjesto ostavši bez plasmana među prvih 30 za svega 4 stotinke sekunde, dok Šamšal nije završio utrku.