U posljednjem, 11. kolu Turk je ostvarila pravi pothvat, pobijedila je mnogo jaču Gruzijku Anu Šamatavu i sa 7,5 bodova zauzela odlično 11. mjesto. Od naših djevojaka samo je još Ivona Purgar (do 18) završila iznad granice od 50 posto osvojenih bodova. Porazom u posljednjem kolu ostala je na 6 bodova i završila na realnom 26. mjestu.
U muškoj konkurenciji od hrvatskih predstavnika najbolji su bili Mario Muškardin i Jurica Srbiš, koji su se natjecali u skupini do 16 godina. Pobjedom u posljednjem kolu Muškardin je sa 6,5 bodova dostigao, pa čak i prestigao Srbiša, koji je pretrpio drugi poraz. Muškardin je osvojio 32., a Srbiš 35. mjesto. Iznad granice od 50 posto osvojenih bodova završili su još Matija Ostović (do 16), Božidar Iveković (do 14), a 6 bodova osvojio je i Teo Tomulić u skupini do 10 godina.
Na završnoj svečanosti podijeljeno je 12 setova medalja, a odličja su izborili predstavnici čak 18 zemalja. Najuspješniji su bili predstavnici Azerbejdžana s tri zlatne medalje, Kina je osvojila dvije zlatne, Sjedinjene Države jednu zlatnu i dvije srebrne, a Poljska i Kazahstan po jednu zlatu, srebrnu i brončanu medalju. Ukrajina je izborila jedno zlato i broncu, a Mongolija, Bjelorusija i Kanada osvojile su po jednu zlatnu medalju.
Najuspješnija igračica bila je Kineskinja Yunshan Li (do 8), koja je pobijedila s nevjerojatnih 10,5(11), a sa po 9,5 bodova pobijedili su Amerikanac Steven Zierk (do 18), Kinez Yi Wei (do 12) i Azerbejdžanac Abdulla Azar Gadimbejli.
Na prvenstvu je sudjelovalo ukupno 802 igrača u muškoj i 566 igračica u ženskoj konkurenciji, a Hrvatsku je predstavljalo petnaestero najperspektivnijih mladih šahista i šahistica. O jačini prvenstva najviše govori podatak da je među sudionicima bilo čak sedam velemajstora i 20 međunarodnih majstora u muškoj konkurenciji, te dvije velemajstorice i 15 međunarodnih majstorica u ženskoj konkurenciji.