Njujorški Dow Jones indeks porastao je tako 0,4 posto, zaključivši trgovanje na 12.332 boda. Tehnološki Nasdaq ojačao je 0,16 posto, na 2.452 boda.
Indeks američkog Instituta za upravljanje nabavom u uslužnom sektoru, u kojem je zaposleno 84 posto američkih radnika, pokazalo je skok aktivnosti kompanija koje se bave uslužnim djelatnostima u studenome na 58,9 bodova, nakon listopadskih 57,1 bod. Ekonomisti su očekivali pad aktivnosti.
"Uslužni sektor zaista održava cijelo gospodarstvo i daje mu poticaj za rast", rekao je Michael Metz, strateg za ulaganja pri Oppenheimer&Co.
Nadalje, tržištu je pomogao revidirani podatak američke vlade o porastu troškova rada u toj zemlji u trećem tromjesečju za 2,3 posto, s prvotno objavljenih 3,8 posto. Taj podatak, naime, smatra se signalom budućeg kretanja inflacije.
Najveći doprinos rastu Dow indeksa dala je dionica Coca-Cole, ojačavši čak 2,5 posto. Razlog tome je ocjena analitičara Morgan Stanleya kako je poboljšana prodaja tog vodećeg svjetskog proizvođača bezalkoholnih napitaka u Japanu pozitivna za njezinu dionicu te su podigli svoje procjene rasta njezine cijene.
Ojačala je značajnije i dionica proizvođača zrakoplova Boeing, za 1,3 posto, nakon što je njemačka zrakoplovna kompanija Lufthansa objavila narudžbu njegovih 747 zrakoplova. Disneyeva dionica poskupjela je pak 2,3 posto budući je financijski direktor te zabavljačke industrije podigao profitne martine za tematske parkove te kompanije te najavio poboljšanje profitabilnosti njezinih filmskih studija.
Dobri američki gospodarski pokazatelji potaknuli su i kupovine dionica na europskim burzama, pri čemu su najviše ojačale dionice u rudarskom i energetskom sektoru. Londonski Ftse indeks ojačao je 0,6 posto,na 6.086 bodova. Frankfurtski DAX dobio je 1,2 posto na vrijednosti, dosegnuvši 6.373 boda.