Njujorški Dow Jones indeks porastao je 0,04 posto, na 12.327 bodova. Tehnološki Nasdaq dobio je 0,5 posto na vrijednosti, zaključivši trgovanje na 2.466 bodova.
"Nije bilo mnogo aktivnosti danas na tržištu dionica. Ako pogledate unatrag općenito industriju u trećem tromjesečju, zarade su bile zdrave. Dell je samo posljednji primjer toga", rekao je Hans Olsen, strateg za ulaganja pri Bingham Legg Advisersu.
Dionica američke računalne kompanije Dell ojačala je čak 9,3 posto nakon što je izvijestila o tromjesečnoj dobiti iznad očekivanja tržišta uslijed velike prodaje laptopova u Kini i Europi. To je povuklo naviše i ostale dionice u tehnološkom sektoru.
Poticaj Dow Jonesu, pak, dala je dionica Alcoe, ojačavši 4,3 posto. Razlog tome je plan te kompanije za restrukturiranjem i smanjivanjem broja radnika. No, njegove dobitke ograničilo je klizanje cijena nafte, što je spustilo cijene dionica energetskih kompanija.
Također, raspoloženje ulagača oslabila je i najava financijera Kirka Kerkoriana da će smanjiti svoj vlasnički udjel u General Motorsu (GM) sa 9,9 na 7,4 posto. To je razočaralo ostale dioničare tog najvećeg američkog proizvođača vozila, koji su se nadali da će njegov utjecaj pomoći GM-u. Dionica GM-a potonula je 4,7 posto.
Raspoloženje tržišnih sudionika ponešto je pokvarilo i povjerenje američkih potrošača, koje je u studenome pokazalo pad ispod očekivanja ekonomista u odnosu na mjesec ranije.
Na europskim burzama cijene dionica su oslabile, pogođene slabijim od očekivanja povjerenjem američkih potrošača, nakon što su ranije tijekom trgovanja dosegnule najviše razine u zadnjih pet i pol godina uslijed priča o spajanjima u nekoliko sektora. Londonski Ftse indeks u konačnici je oslabio 0,7 posto, na 6.160 bodova. Frankfurtski DAX istodobno je blago ojačao, zaključivši trgovanje na 6.476 bodova.