Cilj vježbe je "ocijeniti i unaprijediti kapacitete zemalja članica Sjevernoatlantskog saveza i razmjenu informacija o elektronskom ratu između vojski u stvarnom vremenu", prema priopćenju glavnog stožera.
Cilj je obučiti osoblje u operacijama elektronskog rata na razini glavnih stožera, prema priopćenju.
Osoblje i oprema iz dvanaest zemalja (Velika Britanija, Francuska, Njemačka, Grčka, SAD, Italija, Kanada, Norveška, Rumunjska, Slovenija, Republika Češka i Poljska) i šesnaest NATO-ovih institucija, ratni brodovi i zrakoplovi sudjelovat će u vježbi.
U njoj će sudjelovati i sustavi za zračnu obranu, radari i različita komunikacijska sredstva.
Zrakoplovi koji će sudjelovati u vježbi što će se održati uglavnom na području Peloponeza (na jugu zemlje) doći će iz grčkih, talijanskih i francuskih zračnih luka.
Prema pisanju grčkog dnevnog lista Ta Nea koji je dobro obaviješten o vojnim pitanjima, u vježbi će se primijeniti najnoviji sofisticirani sustavi za telefonsko prisluškivanje, za elektronsko ometanje i fotografsko špijuniranje u "borbi protiv međunarodnog terorizma".
Dnevnik piše i da će u vježbi sudjelovati više od tisuću NATO-ovih vojnika i stručnjaka, među kojima 700 iz inozemstva, a zadaća joj je neutralizirati terorističku skupinu.