Riječ je o ukupnoj potencijalnoj investiciji od 3,5 milijardi eura a ukupna snaga osam elektrana iznosila bi dvije tisuće megawatta, istaknuo je glasnogovornik austrijskog koncerna Gerald Schulze.
No, Sarajevo još nije raspisalo odgovarajući javni natječaj pa ni mi nismo podastrli ponudu, naglasio je glasnogovornik austrijskog koncerna Gerald Schulze.
Nema ponude, samo se iskazuje zanimanje, naglasio je Schulze. "Činjenica je da smo zainteresirani bude li proces nastavljen kroz prikupljanje ponuda", objasnio je.
Pritom u Verbundu ne isključuju mogućnost suradnje s hrvatskim elektroenergetskim koncernom HEP-om na gradnji elektrana koje će biti smještene u pograničnom području između Bosne i Hercegovine i Hrvatske.
Bosanska vlada planira gradnju četiri hidroelektrane i četiri termoelektrane a u paketu s time rješavat će se i budućnost pripadajućih rudnika ugljena.
Zasada nisu poznati detalji planiranih projekata, nije objavljen ni vremenski plan niti je jasno hoće li se projekt gradnje elektrana dodjeljivati u paketu ili kroz pojedinačne projekte, naglasio je glasnogovornik Verbunda.
Uz Verbund, interes za projekt gradnje elektrana u BiH pokazali su i austrijski EVN, češki CEZ, talijanski Enel i krupni dioničar EVN-a njemački Energie BadenWuerttemberg (EnBW).