Obilježavanje je počelo u ranim jutarnjim satima glazbom orkestra Hrvatske ratne mornarice ulicama Knina, a potom su vijence za sve poginule hrvatske branitelje na gradskom groblju, položili predsjednik Republike Stjepan Mesić, premijer Ivo Sanader, predsjednik i potpredsjednica Sabora Vladimir Šeks i Đurđa Adlešić, te brojne udruge, predstavnici Županije šibensko-kninske i Splitsko-dalmatinske.
U nazočnosti cijelog državnog vrha na kninskoj tvrđavi je podignut državni stijeg u počast ulasku Hrvatske vojske u Knin tijekom Oluje, te otkrivena spomen-ploča, koju je postavilo Hrvatsko društvo logoraša srpskih koncentracijskih logora.
Nakon podizanja hrvatskog stijega na Tvrđavi, predsjednik Mesić, premijer Sanader, predsjednik Sabora Šeks i svi ministri nazočili su misi za Domovinu, a današnju svečanosti je uveličalo Hrvatsko ratno zrakoplovstvo preletom zrakoplova iznad Kninske tvrđave.
Predsjednik Republike i vrhovni zapovjednik Oružanih snaga Stjepan Mesić, koji je bio nazočan postrojavanju 4. gardijske brigade u kninskoj vojarni "General bojnik Andrija Matija Pauk" , ocijenio je da je akcija "Oluja" u vojnom je smislu provedena po svim pravilima ratovanja uz poštivanje međunarodnih konvencija i zbog toga treba odati priznanje svima onima koji su je planirali i u tome časno sudjelovali. Mesić je rekao kako "i u ovoj prigodi ne treba zaboraviti da je nakon završetka vojnog dijela operacije 'Oluja' dijelom zakazala pravna država, da je izostala brza reintegracija oslobođenog područja u politički i pravni poredak Hrvatske". "Zbog toga su se", dodao je, "nažalost dogodili zločini. No to su bili ekscesi neodgovornih pojedinaca koje treba ne samo moralno osuditi nego i sudski procesuirati", rekao je predsjednik Mesić.
Predsjednik Mesić je u izjavi novinarima ustvrdio kako je vojno-redarstvena akcija "Oluja" bila poruka cijeloj Europi, jer da nije bilo Oluje ratovala bi Europa. Dodao je da sada ponovo neki spominju "plan Z" , ali, kako je rekao, "za nas je od A do Z sve gotovo". "Mi znamo samo za Ustav Republike Hrvatske", kazao je Mesić.
Premijer Ivo Sanader kazao je pak kako Hrvatska odbacuje sve interpretacije u srbijanskim medijima o Oluji, jer, kako je rekao, u Domovinskom ratu nije srušen Niš, nego Vukovar i Dubrovnik.
Nisu hrvatski vojnici, kazao je Sanader, išli u Srbiju, nego su srpski dolazili ovamo u osvajačke pohode. "Ali to neće narušiti normalizaciju odnosa između Republika Hrvatske i Srbije, mi pružamo ruku Srbiji i idemo dalje", kazao je Sanader.
U povodu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te 11. obljetnice vojno-redarstvene akcije "Oluja" u subotu su izaslanstva predsjednika Republike, Vlade, ministarstava obrane, unutarnjih poslova i branitelja, HDZ-a te zagrebačke HVIDR-e položila vijence i zapalila svijeće na zagrebačkom groblju Mirogoj i Krematoriju.