U intervjuu kojega je u petak objavio sarajevski tjednik "Dani", Čukle je istaknuo kako je status BiH kao pomorske države potvrđen i sporazumima što su ih 1999. godine potpisali predsjednici Franjo Tuđman i Alija Izetbegović te da o tome postoji puna suglasnost među stručnjacima dviju država.
Čukle je izjavio kako bi izmjena granične crte po zahtjevima Hrvatske, odnosno temeljem njezina polaganja prava na vrh poluotoka Klek te na otočiće Mali i Veliki Škoj, od bosanskohercegovačkog mora stvorila "plaže obilježene plovcima" čime bi BiH praktično izgubila morsku površinu što ju je dobila raspadom bivše Jugoslavije.
Predsjednik Povjerenstva za granice BiH drži kako se ovo pitanje sada aktualizira "u paketu" zajedno s gradnjom koridora Vc, raspravama o statusu luke Ploče odnosno mogućoj gradnji luke u Neumu, ali i zbog gradnje mosta za Pelješac.
Čukle tvrdi kako su brojna pitanja o razgraničenju među bivšim jugoslavenskim republikama na moru ostala neriješena, a kao primjer navodi probleme koje Hrvatska ima sa Slovenijom.
"Treba vidjeti što je Hrvatska preuzela ili naslijedila od bivše Jugoslavije. Sve se više govori o jednoj ravnoj crti. Treba vidjeti i je li zadržala unutarnje vode, ušća velikih rijeka itd. odnosno je li preuzimanjem od bivše Jugoslavije preuzela i ono što pripada BiH... I to bi moglo biti predmetom revizije", kazao je Čukle zaključivši kao BiH ne treba bježati ni od međunarodne arbitraže kada je rječ o ovako važnim pitanjima.