"U ime tri tisuće zaposlenika izražavamo nezadovoljstvo i ogorčenost izjavama i postupcima 30-ak naših kolega iz zagrebačkog pogona", kazao je predsjednik Radničkog vijeća Alen Obrovac. Po njegovim riječima njihovi zagrebački kolege zaposjedanjem tvornice u Zagrebu štete ne samo sebi nego dovode u pitanje njihovu egzistenciju i egzistenciju njihovih obitelji.
"TDR nema veze s privatizacijom TDZ-a. Mi smo zagrebačku tvornicu kupili 1998., pet godina nakon njezine privatizacije. U to je vrijeme TDZ radio svaki drugi dan jer posla nije bilo, a TDR im je ustupio dio proizvodnje cigareta kako bi zadržali zaposlenost i proizvodnju", kazao je Obrovac. Zaključio je da su danas mali dioničari, njih oko četiri tisuće, vlasnici više od 50 posto Adris grupe, u sastavu koje posluje i TDR.
Glavni povjerenik sindikalne podružnice PPDIV-a Damir Kuharić također je izrazio ogorčenost postupcima 30-ak radnika u zagrebačkom pogonu, jer, kako je kazao, ne bore se oni za prava radnika, već su u igri osobni interesi, a uključila se i politika. "Ne dopuštamo grupici naših kolega da upropasti ono što smo godinama stvarali", poručio je Kuharić.
Na konferenciji za novinare Sabina Škrtić, direktorica ljudskih resursa u Adris grupi, govorila je o pomoći radnicima koji su se iz Zagreba preselili u Kanfanar, posebice u rješavanju stambenih pitanja. "Iako je za hrvatske prilike prosječna plaća u Adris grupi visoka i iznosi 5730 kuna, visoke cijene najma stana u Kanfanaru i okolici velik su problem za radnike koji su se iz Zagreba preselili na rad u novu tvornicu u Kanfanaru.
Stoga ćemo im pokušati pomoći sufinanciranjem stanovanja ili posredovanjem u dobivanju povoljnih zajmova, kazala je Sabina Škrtić.