Bajić nas je informirao da Državno odvjetništvo iznova obrađuje nalaze Državne revizije i naše prijave te utvrđuje ima li radnji zbog kojih bi trebalo poništiti pretvorbu i privatizaciju TDZ-a, rekao je Hini nakon sastanka predsjednik Novog sindikata Mario Iveković.
Prijave koje su radnici podnijeli protiv bivšeg predsjednika Uprave TDZ-a Miška Bakovića, kojega sumnjiče za nesavjesno poslovanje, i pravnika Uprave TDR-a Ronalda Korotaja, zbog pritiska na pravosuđe, proslijeđene su na obradu u policiju, kazao je Iveković.
"Bajić nam je obećao da će Državno odvjetništvo u najkraćem roku obaviti svoj dio posla", istaknuo je Iveković te izrazio uvjerenje da će se nakon današnjeg sastanka utvrđivanje nezakonitosti u privatizaciji TDZ-a "pomaknuti s mrtve točke".
No, i Uprava TDR-a želi sudskim putem dokazati da je u pravu - podnijela je Općinskom sudu u Zagrebu tužbu za smetanje posjeda protiv 36 radnika koji su 7. travnja zauzeli tvorničke hale bivšeg TDZ-a, a koji je sada zagrebački pogon TDR-a.
Tuženi radnici, međutim, ni u srijedu nisu htjeli preuzeti pozive sa zagrebačkog Općinskog suda jer su, kako tvrde, adrese na pozivima bile netočne.
Uprava je u utorak priopćila da je TDR kupio TDZ 1998. godine, pet godina nakon pretvorbe i privatizacije TDZ-a, te ocijenila da slučaj 36 radnika zagrebačkog pogona nema obilježja radnog spora s poslodavcem, već se sve više politizira.
Iz MUP-a je pak u utorak priopćeno da je 13. travnja u dvorištu jedne obiteljske kuće u Rovinju pronađena eksplozivna naprava ručne izrade. Iako MUP ne navodi o kojoj je osobi riječ neslužbeno je potvrđeno da se radi o donedavnom predsjedniku Uprave TDR-a Pliniu Cuccurinu.
Komentirajući taj slučaj Iveković je ocijenio da su to neprihvatljive stvari s kojima nezadovoljni radnici nemaju nikakve veze.
"Ne znam s kojim mafijašima Curccurin ima posla, no vjerojatno se radi o švercu cigaretama ili zemljištu za koje je netko zainteresiran", rekao je Iveković.