Samo 50-ak općinskih načelnika i gradonačelnika u Hrvatskoj ispunilo je tu zakonsku obvezu lokalnih uprava, rekao je Đakić na konferenciji za novinare u Sisku, istaknuvši da je to i moralna dužnost, te da Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti i Vlada ulažu maksimalne napore kako bi riješili stambeni status ratnih vojnih invalida Domovinskog rata.
Đakić je također rekao kako HVIDR-a predlaže da se razlika invalidskih mirovina isplati i braniteljima koji nisu podnijeli sudsku tužbu i dobili sudske sporove, već su, kako je rekao, imali povjerenje u državu i vjerovali da će se, bez sudskih sporova, ispraviti nepravda prema njima.
HVIDR-a traži da njezin predstavnik bude uključen u nadzor nad gradnjom stambenih objekata za hrvatske ratne vojne invalide kako bi se otklonili nedostaci, kazao je Đakić i istaknuo da je za HVIDR-u nedopustivo da zgrade za invalide budu izgrađene i plaćene, a da se nedostaci na njima, do kojih je došlo u izvedbi radova, ne otklone.
Kao primjer naveo je zgradu u Kutini kojoj su balkoni tako nagnuti da voda curi u stanove, a rekao je kako traže od izvođača da se otklone nedostaci i na zgradi na zagrebačkom Laništu.
Inače, izrazio je zadovoljstvo odnosom Grada Kutine prema stradalnicima Domovinskog rata. U tom je gradu zbrinuto preko 70 posto hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata, rekao je Đakić, koji se danas sastao s kutinskim gradskim čelnicima.
Đakić je danas, za posjeta Sisačko-moslavačkoj županiji, bio i na sjednici predsjedništva Zajednice udruga HVIDR-e Sisačko-moslavačke županije.