"Operacija Oluja je spasila Bihaćku krajinu od pada, a time i Bosnu i Hercegovinu", rekao je Raguž u telefonskom razgovoru za Hinu.
Raguž je naveo da je Zagreb u srpnju 1995. već pripremio operaciju "Oluja" i da je Washington pristao podržati je tek nakon što je uvidio da hrvatsko vodstvo od nje ne namjerava odustati, te procijenio da će njezin uspjeh razbiti srpsko okruženje Bihaćke krajine i omogućiti mirovni proces u BiH.
Ragužovu knjigu su među ostalima predstavili i bivši američki veleposlanik Herbert Okun, koji je početkom 1990-tih bio angažiran u UN-u oko mirovne misije u Hrvatskoj i BiH te na Konferenciji o bivšoj Jugoslaviji, kao i novinar Roy Gutman, urednik u New York Newsday, dobitnik Pullitzerove nagrade za otkrivanje postojanja Omarske i drugih srpskih koncentracijskih logora u BiH.
Okun je govorio o svojim pregovorima s bivšim jugoslavenskim predsjednikom Slobodanom Miloševićem, te posebice o tome kako je pokušao spriječiti da srpske snage odvezu ranjenike iz Vukovarske bolnice nakon pada Vukovara, ali da u tome nije uspio.
Govoreći o "Oluji", Gutman je istaknuo kako je Hrvatska tom operacijom pomogla okončanju rata u BiH.
Gutman, prvi zapadni novinar koji je izvještavao o zločinima počinjenima tijekom rata u Hrvatskoj i BiH, također je ustvrdio kako je optužnica Haškog suda protiv zapovjednika "Oluje" generala Ante Gotovine vrlo slaba.
Predstavljanju Ragužove knjige nazočila je i stalna hrvatska predstavnica pri UN-u Mirjana Mladineo.
Autor knjige "Da nije bilo Oluje/Who Saved Bosnia", napisane dijelom na hrvatskom, a dijelom na engleskom jeziku, tijekom 1990-tih bio je angažiran u misijama BiH i Hrvatske pri Ujedinjenim narodima. Raguž je bio posebni savjetnik misije BiH 1992-1993, a misije Hrvatske od 1993. do 1998. Nakon toga je od 1998. do 2000. bio veleposlanik BiH pri Europskoj uniji i NATO-u u Bruxellesu.