Do podneva je njegov tečaj oslabio nekih 0,3 posto prema euru, kojim se trgovalo po 1,2059 dolara. Spustio se za toliko i u odnosu na švicarski franak, tako da stoji 1,2975 franaka. Britanska funta poskupjela je 0,15 posto, na 1,7484 dolara.
Ulagači očekuju za danas najavljeni podatak o inflaciji u SAD-u mjeren potrošačkim cijenama, a predviđa se da bi trebao pokazati godišnju inflaciju od 2,1 posto. Tržišni sudionici očekuje da američka središnja banka kasnije ovoga mjeseca, a zatim i u svibnju, podigne ključnu kamatnu stopu za 0,25 postotnih bodova, s trenutnih 4,5 posto.
U ovome trenutku tečaj dolara vrlo je senzitivan na sve podatke ili izjave monetarnih zakonodavaca koji bi mogli povećati rizik od izmjene njihovih očekivanja.
Tečaj jena, pak, oslabio je 0,1 posto prema dolaru, kojim se trgovalo po 117,66 jena. Razlog tome izjava je japanskog guvernera Toshihiko Fukuija da je još prerano za podizanje kamatnih stopa u zemlji s trenutnih nula posto.
Najveće promjene valutnih tečajeva zabilježene su kod novozelandskog dolara, koji tone zadnjih nekoliko tjedana zbog očekivanja rezanja kamatnih stopa i slabljenja gospodarskih temelja. Tečaj kivija oslabio je za više od jedan posto u četvrtak, na 63,76 američkih centi, te je nadomak najniže razine u 20 mjeseci od 63,16 centi zabilježene u utorak.