Tijekom stečaja unovčena je imovina u iznosu od 23 milijuna kuna, prodane su pokretnine za 17 milijuna, te ostvaren prihod od poslovanja od 33 milijuna kuna.
Vjerovnici su također ovlastili stečajnog upravitelja da nakon današnjeg ročišta nastavi postupke, a ukupno ih je 59, u kojima je Remontno brodogradilište u stečaju tužitelj. Na taj bi se način stečajna masa mogla povećati za oko 200 milijuna kuna, koliko iznose utužene tražbine i parnice, te namiriti dugovi većini vjerovnika.
Stečajni upravitelj Draško Lambaša Hini je kazao da se najveći dio tog duga odnosi na državu, i to za stanove i poslovne prostore koji su 1992. godine ušli u temeljni kapital Remontnog brodogradilišta ali ih, kako je kazao, država danas smatra svojim vlasništvom. Predstavnici bivših radnika Remontnog brodogradilišta kazali su nakon današnjeg ročišta kako su uvjereni da neće uspjeti naplatiti svoja potraživanja.
Ivo Lokas Solus, bivši predsjednik sindikalne podružnice u tom poduzeću, kazao je novinarima da je oko 300 radnika Remontnog brodogradilišta na Općinskom sudu u Šibeniku pokrenulo postupak protiv države kojim traži isplatu 3,1 milijuna kuna za neisplaćene jubilarne nagrade, naknade za godišnji odmor i druga potraživanja.
Stečaj u Remontnom brodogradilištu Šibenik otvoren je 9. siječnja 2003., kada je u poduzeću bilo zaposleno 420 radnika. U kolovozu te godine hrvatska Vlada dala je koncesiju za prostor remonta poduzeću "Sidrište", koje međutim nije ispunilo uvjete natječaja , pa ugovor o koncesiji nije ni potpisan. U to vrijeme otkaz ugovora o radu dobilo je 119. radnika.
U listopadu 2004. godine koncesija je dodijeljena Nautičkom centru Primošten, vlasnika Gorana Prgina, koji je preuzeo 228 radnika bivšeg Remonta.