Komadina je istaknuo da je lovstvo zadnja stvar koja bi se trebala događati na otocima te kako će tražiti da se provede predložena odredba o obvezi Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva da skrbi o uklanjanju nedozvoljene divljači s otoka, kao i one koja bi nanosila štetu poljoprivrednicima.
Govoreći o projektu izgradnje terminala za ukapljeni prirodni plin (LNG) u Omišlju, Komadina je ocijenio da terminal ne bi trebao biti na toj lokaciji ako Županija i Hrvatska od njega ne bi imale iste ili veće koristi od europskih zemalja u koje bi se LNG otpremao.
Od koristi koje bi imala Županija Komadina je izdvojio - korištenje LNG-a u termoelektranama i smanjenje dušičnih i sumpornih oksida koje stvara postojeća industrija. Istaknuo je da je moguće dobivanje i velike količine rashladne energije koja bi se koristila u riječkoj luci kao izvoznoj luci za smrznuto voće ili povrće, a dobivena energija mogla bi se koristiti i za turističke kapacitete.
Komadina je naglasio da ulagači u terminal, kao i mjerodavno ministarstvo, prije određivanja mikrolokacije moraju dokazati sigurnosnu i ekološku opravdanost projekta te minimalnu vjerojatnost eksplozija ili bioloških poremećaja u okolišu.
Smatra da je potrebno odrediti planira li se postupni prelazak kućanstava na korištenje plina ili skokoviti prelazak industrijskih postrojenja na korištenje plina kao osnovnog energenta.
Komentirajući i najave iz Ine da bi se rafineriju na Mlaki pretvorilo u muzej župan je rekao kako ne bi volio da i radna mjesta postanu "muzejska" te da bi bilo bolje da o toj temi govore predstavnici hrvatskih vlasnika Ine, a ne iz inozemstva.
Na konferenciji je još bilo riječi o projektu Univerzijade u Gorskom kotaru koji bi ondje trebao pokrenuti stvaranje sportskog i rekreacijskog centra. Rečeno je da je potrebno što hitnije privatizirati državni portfelj u hotelsko-turističkim tvrtkama na području županije te kako bi bilo dobro da i hotelijeri sufinanciraju dio letova u sklopu riječke zračne luke.