Na suđenju umirovljenom generalu Mili Mrkšiću, koji je u jesen 1991. zapovijedao napadom JNA na Vukovar i njemu podređenim oficirima Veselinu Šljivančaninu i Miroslavu Radiću, bit će izveden novi svjedok optužbe, nakon što je prošloga tjedna iskaz dovršio očevidac zločina Dragutin Berghofer-Beli.
Od oko 270 hrvatskih ranjenika i civila koje je JNA 20. studenoga 1991. odvela iz vukovarske bolnice na farmu Ovčara, Berghofer je bio među sedmoricom zarobljenika koji su pošteđeni strijeljanja.
Mrkšića, Šljivančanina i Radića ICTY je optužio za zločine protiv čovječnosti i kršenja ratnog prava i običaja zbog odgovornosti za pokolj na Ovčari, najteži ratni zločin počinjen u ratu u Hrvatskoj.
Na suđenju Martiću nastavlja se protuispitivanje krunskog svjedoka optužbe Milana Babića, bivšeg premijera i predsjednika samoproglašene RS Krajine koji je 90-ih u Kninu dijelio vlast s optuženim. Godine 2004. priznao je krivnju za progon hrvatskih civila i pokajao se. Pravomoćno je osuđen na 13 godina zatvora.
Martićevu branitelju Predragu Milovančeviću omogućeno je da protuispituje svjedoka po njegovu pisanom iskazu, koji je tužitelj uveo kao dokaz jer je glavno ispitivanje bilo znatno reducirano.
Martić je optužen u 19 točaka za ratne zločine protiv hrvatskih civila na okupiranim područjima 1991-95., za zločine protiv nesrba u zapadnoj Bosni 1994. i za raketiranje Zagreba, svibnja 1995.
U petak 10. ožujka raspravno vijeće pod predsjedanjem korejskog suca O-Gon Kwona izreći će presudu u postupku za nepoštivanje suda protiv glavnog urednika zadarskog tjednika "Hrvatski list" Ivice Marijačića i bivšeg čelnika Sigurnosno informativne službe (SIS) umirovljenog generala Markice Rebića. Optuženi su zbog objavljivanja u studenom 2004. identiteta i izjave istražiteljima ICTY-a zaštićenog svjedoka sa suđenja Tihomiru Blaškiću.
U srijedu 8. ožujka Žalbeno vijeće ICTY-a izreći će pravomoćnu presudu bosanskom Srbinu Momiru Nikoliću, bivšem načelniku sigurnosti Bratunačke brigade VRS koji je u srpnju 1995. sudjelovao u organizaciji transporta i likvidacija tisuća Bošnjaka zarobljenih nakon pada Srebrenice. Prema nagodbi s Tužiteljstvom priznao je krivnju za progon i 2003. je osuđen na 27 godina zatvora.
Pred ICTY-em će od 6. ožujka do 4. travnja trajati ispitivanje svjedoka obrane na suđenju bivšem predsjedniku Skupštine RS Momčilu Krajišniku. Zbog očitog manjka svjedoka, obrana je predložila a vijeće prihvatilo da optuženi Krajišnik sam svjedoči u svom predmetu. Njegov bi iskaz prema rasporedu trebao trajati najmanje 20 dana, s početkom 11. travnja, a za protuispitivanje je predviđeno razdoblje od 15. svibnja do 2. lipnja.