U presudi, od 2. ožujka, koju je pročitala predsjednica Sudskoga vijeća Spomenka Tonković, bivši vojni policajci nepravomoćno su osuđeni na zatvorske kazne od šest do osam godina.
UOBDR smatra kako presuda, u ponovljenom sudskom postupku "pokazuje da se pravosuđe, umjesto činjenicama, rukovodilo pritiscima medija i tzv. nevladinih udruga, koje su stvorile sliku zločina i unaprijed zatražili osuđujuću presudu".
"Hrvatsko se pravosuđe ovom odlukom svrstalo uz snage koje žele revitalizirati noviju hrvatsku povijest i izjednačiti žrtvu i agresora, a hrvatski narod prikazati zločinačkim", smatra Udruga oboljelih branitelja Domovinskoga rata (UOBDR) Splitsko-dalmatinske županije, te tvrdi kako se to radi "po naputcima stranih nalogodavaca i udbaško-kosovskoga podzemlja koje posredstvom medija upravlja hrvatskim javnim mnijenjem".
Udruga oboljelih branitelja Domovinskoga rata (UOBDR) Splitsko-dalmatinske županije tvrdi i kako "Sud pokazuje da mu nije stalo do prave istine i utvrđivanja činjenica", te dodaje kako je "sud povjerovao onima koji su rušili, ubijali i palili po Hrvatskoj".
Također UOBDR smatra da je splitski Županijski sud "podlegao snažnoj propagandi, po kojoj je Split bio ratna zona, a vojarna Lora logor". Tim es, zaključuje udruga, "podupire teza o genocidnosti hrvatskoga naroda i nastanku hrvatske države na zločinu".
"Izvrtanjem istine, pravosuđe gubi vjerodostojnost", ističe se u priopćenju Udruge oboljelih branitelja Domovinskoga rata (UOBDR) Splitsko-dalmatinske županije i poziva Vrhovni sud RH da poništi ovu, kako se navodi, "sramotnu presudu i tako potvrdi neovisnost hrvatskoga pravosuđa".