Kao mjesto ušća budućeg višenamjenskog kanala Dunav-Sava Poglavarstvo predlaže lokaciju između Doma tehnike i naselja Koreja u vukovarskoj četvrti Borovo naselje.
Postojeći planovi izgradnje kanala Dunav-Sava predviđaju da njegovo ušće u Dunav bude neposredno uz vukovarsku Luku koju se, međutim, planira širiti prema Borovu naselju.
O izgradnji kanala Dunav-Sava te inicijativi za izmještanje njegova ušća raspravljat će, kako je najavljeno, i vukovarsko Gradsko vijeće.
Skori početak gradnje višenamjesnog kanala Dunav-Sava, tijekom posjeta Vukovaru polovicom siječnja ove godine, najavio je ministar mora, turizma, prometa i razvitka Božidar Kalmeta rekavši kako će radovi na izgradnji kanala započeti još u mandatu sadašnje Vlade.
Kalmeta je tada rekao kako je u tijeku priprema projektne dokumentacije i studije na osnovi koje će Vlada uskoro izaći s dinamikom izgradnje višenamjenskog kanala Dunav-Sava kojim bi se plovni put između Slavonskog Broda i Vukovara skratio za 400 kilometara.
Višenamjenskim kanalom Dunav-Sava planira se spojiti Savu kod Slavonskog Šamca s Dunavom kod Vukovara. Kanal bi bio dug 60 kilometara, širok 30-ak metara, a dubok između 5 i 7 metara.
Vrijednost njegove izgradnje procijenjena je na oko 4,5 milijardi kuna.
Osim plovnosti, kanal bi bio i u funkciji navodnjavanja oko 36.000 hektara poljoprivrednih površina na vukovarskom, vinkovačkom i županjskom području. Pružao bi i zaštitu od poplave, te utjecao na regulaciju podzemnih voda u šumama Spačvanskog bazena.
S jedne i druge strane kanala predviđena je izgradnja gospodarskih zona.