Vjerovnička je skupština tako odlučila pošto je prije tri mjeseca propao i sedmi pokušaj prodaje te tvornice, a k tomu je novi vlasnik sada obvezan zadržati samo 104 od 500 bivših radnika, za razliku od 203 po dosadašnjem kupoprodajnog ugovora.
Nadnevak idućeg javnog nadmetanja bit će određen naknadno.
Vjerovnici su odlučili i kako se na prodaju ne će više nuditi 50 tisuća četvornih metara zemljišta na koje se nepravomoćno upisala država, ali će se od Hrvatskog fonda za privatizaciju zatražiti da se novom vlasniku tvornice omogući pravo prvokupa, ako ga država odluči prodavati, i prvenstvene koncesije na pomorsko dobro u tvorničkom krugu.
Podatak da se država uknjižila kao vlasnik tog zemljišta, kako se pretpostavlja na Trgovačkom sudu, glavni je razlog zašto nije uspjela prodaja tvornice u sedmom krugu javnog nadmetanja na koji se nije javio nitko.
U međuvremenu je i dugoratska općina od Vlade službeno zatražila da se odrekne prava na to zemljište u korist te općine koja bi ga, za pravičnu naknadu, ustupila budućem vlasniku cijelog prostora.
Na 200 tisuća četvornih metara koje zauzima propala tvornica ferolegura općinskim je prostornim planom predviđena gradnja turističkih objekata visoke kategorije s nautičkom lučicom i popratnim sadržajima.