Županija traži da se izradi studija o sigurnosnim aspektima LNG terminala na predloženoj lokaciji u Omišlju, a od države će zatražiti da se na području županije stvore uvjeti za korištenje LNG-a.
Komadina drži da Ina i država moraju dokazati prednosti predložene lokacije u odnosu na druge moguće lokacije te da je u planiranju takvih projekata potrebno veće partnerstvo između državnih i lokalnih vlasti. Rekao je da će se županija i dalje zauzimati za održivi razvoj, a u sklopu toga i za takav pristup izgradnji LNG teminala.
Komadina traži da se u tom projektu primijene standardi Europske unije, ali naglašava da županija neće prihvatiti izgradnju LNG terminala koji bi zadovoljavao samo energetske i ekološke potrebe Unije, a ne i potrebe županije.
Naglasio je da se o tom projektu može razgovarati, ali da bi u kontekstu izgradnje LNG terminala trebalo biti rješeno i pitanje modernizacije i plinofikacije rafinerije i termoelektrene u Urinju pokraj Rijeke.
Dodao je da količine zemnog plina, koje će se u sklopu plinofikacije županije dovoditi plinovodom iz plinskih polja u sjevernom Jadranu, neće biti dovoljne za industrijske potrošače.
Komadina je rekao da potreba za ulaganjima u županiji ima na pretek te da županija u tom smislu ima loša iskustva s državnim ulaganjima.
Podupro je aktivnosti udruge Eko Kvarnera iz Omišlja koja traži da se prije izgradnje terminala izradi ekološka i sigurnosna studija.
Komadina je rekao i da su on i premijer Ivo Sanader približili stajališta o terminalu LNG u vezi s ekološkim zahtjevima i korištenjem plina jer je "razumljivo da u zemlji treba osigurati plin".