U toj eko udruzi navode kako je "upitno i to što Vlada za donošenje odluka koristi informacije dobivene od deklariranih zagovornika tog projekta u Omišlju, kao što je primjerice INA".
Naime, u Eko Kvarneru tvrde da "afirmativna stajališta o tom projektu u javnost iznose oni koji su zagovarali i provedbu projekta Družba Adria, s tezama koje su se", kako se navodi u priopćenju, "naknadno pokazale potpuno netočnima".
Nadalje, ta eko udruga drži da se "Vladi selektivno daju informacije, a trenutačno teška energetska situacija koristi kao sredstvo pritiska za donošenje odluka."
Iz Eko Kvarnera ističu da ta udruga "još nije zauzela stajalište o planiranim investicijama u petrokemijskom kompleksu u Omišlju", dodavši kako su uvjereni da je moguća "izgradnja dva potencijalno opasna postrojenja (novih postrojenja petrokemijske industrije i terminala LNG-a) na istoj lokaciji, izuzetno nerazumna, jer je lokacija u Omišlju najopasnija na hrvatskoj obali Jadrana".
Ministar gospodarstva, rada i poduzetništva Branka Vukelića izjavio je prekjučer, nakon sastanka Povjerenstva za provedbu Plana razvoja, izgradnje i modernizacije plinskog transportnog sustava u Hrvatskoj od 2002. do 2011. godine., kako je najizglednija lokacija za izgradnju terminala za ukapljeni naftni plin (LNG terminala) u Omišlju na otoku Krku, no konačna odluka o tome bit će donesena nakon potpune stručne obrade te i drugih lokacija.
Naglasio je kako je riječ o projektu dugoročnog nacionalnog značenja, jer bi se stvaranjem novog dobavnog pravca za plin znatno unaprijedila energetska pozicija Hrvatske, koja sada u plinskom sektoru znatno ovisi o ruskom dobavnom pravcu.
Ocijenio je i da je povećanje upotrebe ukapljenog naftnog plina prioritet u energetskoj politici Vlade, a taj bi energent trebao omogućiti energetsku podlogu za jači razvoj gospodarstva i ispunjavanje obveza koje je Hrvatska preuzela ratifikacijom Kyoto protokola.