NHS predlaže Đapiću da ukine takvu odluku a novac koji nedostaje komunalnim gradskim tvrtkama preusmjeri rebalansom gradskoga proračuna i unutarnjim uštedama.
Poskupljenjem vode povećava se nejednakost bogatih i siromašnih kojima će sve teže biti dostupna pitka voda, a time i higijena.
NHS upozorava da se ne smijemo dovesti u situaciju zemalja koje su privatizirale ili dale u dugogodišnje koncesije izvore pitke vode, pa je voda toliko poskupjela da je siromašnima postala teško dostupna.
Kako se rast cijena gradskoga prijevoza opravdava rastom cijena dizela, NHS napominje da postoje i druga pogonska goriva, kao što je plin kojim se mogu postići uštede od najmanje 55 posto.
Ako bi cijeli vozni park bio na plin, uštede bi na godišnjoj razini iznosile najmanje sedam milijuna kuna, umjesto trenutnog gubitka od tri milijuna kuna, a utjecalo bi se i na smanjenje zagađenja u Osijeku.
NHS smatra da bi zbog poskupljenja komunalnih usluga trebalo sazvati sjednicu Gospodarsko-socijalnog vijeća Osječko-baranjske županije.