Tečaj dolara porastao je 0,4 posto prema jenu, na 119,15 jena. Ojačao je i prema britanskoj funti, koja danas stoji 2,0231 dolar. Euro je oslabio i do 1,372 dolara, no kasnije je nešto ojačao, pa se njime trgovalo po 1,3745 dolara.
Fed je ostavio ključnu kamatnu stopu na 5,25 posto u utorak, baš kao što su financijska tržišta i očekivala. Također, u svojem priopćenju ukazao je na velike oscilacije cijena na financijskim tržištima te da su uvjeti kreditiranja zaoštreni.
No, američki zakonodavci ponovili su da kontrola inflacije i nadalje ostaje njihovom najvažnijom politikom te da će unatoč rizika po gospodarski rast, tamošnje gospodarstvo vjerojatno umjereno rasti u idućim tromjesečjima.
Financijska tržišta očekivala su da će Fed signalizirati snižavanje kamatnih stopa do konca godine za četvrtinu postotnoga boda.
"Oni koji su očekivali rano snižavanje kamatnih stopa uslijed krize na tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova bit će razočarani. Fed nije djelovao kao da je završio s obuzdavanjem inflacije. To sve dalo je američkoj valuti podršku", ocijenio je Neil MacKinnon, glavni ekonomist pri hedge fondu ECU Group.