FILTER
Prikaži samo sadržaje koji zadovoljavaju:
objavljeni u periodu:
na jeziku:
hrvatski engleski
sadrže pojam:

Poslodavci najviše cijene strane jezike i interpersonalne vještine

Autor: ;dduk;
ZAGREB, 12. srpnja 2007. (Hina) - Hrvatskim poslodavcima najvažnije su interpersonalne vještine zaposlenika i njihovo poznavanje stranih jezika, dok posloprimci uz strane jezike smatraju da su im najpotrebnija informatička znanja.
ZAGREB, 12. srpnja 2007. (Hina) - Hrvatskim poslodavcima najvažnije su interpersonalne vještine zaposlenika i njihovo poznavanje stranih jezika, dok posloprimci uz strane jezike smatraju da su im najpotrebnija informatička znanja.

Pokazalo je to istraživanje o edukativnim potrebama i ponudi profesionalne edukacije provedeno tijekom travnja na uzorku od 1.700 posloprimaca i 88 poslodavaca. Istraživanje je provedeno na internetskoj burzi rada Moj Posao, za potrebe Edu Centra, središnjeg informacijskog mjesta za ponudu i potražnju edukacije u Hrvatskoj, uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Dvije trećina poslodavca smatra da njihovi zaposlenici moraju razvijati komunikacijske i prezentacijske vještine, dok je to područje interesantno za trećinu posloprimaca.

Slijedi 56 posto poslodavaca koji kao potrebno područje profesionalne edukacije navode strane jezike, što je za 12 posto više nego u istraživanju provedenom 2005. godine.

U odnosu na prethodno istraživanje, kada je samo 2 posto poslodavaca smatralo da je vođenje tajničkog poslovanja zanimljivo područje za edukaciju, sada ih to misli 17 posto.

Najmanje ispitanih poslodavaca, samo 2 posto, smatra područje prava zanimljivim ili potrebnim za edukaciju.

Od fakultetski obrazovanih zaposlenika poslodavci najviše cijene informatičke i druge inženjere, ekonomiste, telekomunikacijske stručnjake, pravnike, grafičke stručnjake i stručnjake iz prirodnih znanosti.

Nasuprot tim strukama poslodavci manje cijene formalno obrazovanje svojih zaposlenika u područjima prometa, poljoprivrede, šumarstva, ribarstva, prerade hrane, trgovačkog posredništva i komunikacijskih zanimanja.

Iako prema rezultatima istraživanja 83 posto poslodavaca omogućuje svojim zaposlenicima pohađanje programa profesionalne edukacije, njih 45 posto je priznalo da ipak ne ulažu dovoljno u edukaciju zaposlenika.

O tome govori i podatak o 58 posto posloprimaca koji uopće nemaju ili imaju samo jedan sat edukacije mjesečno koju plaća poslodavac, dok za samo 2 posto posloprimaca poslodavac plaća od 9 do 11 sati edukacije mjesečno.

(Hina) xduk yds

An unhandled error has occurred. Reload 🗙