Njujorški Dow Jones indeks porastao je 0,06 posto, na dosad najvišu razinu od 13.676 bodova. S&P indeks porastao je 0,2 posto, na rekordnih 1.539 bodova. Toliko je na vrijednosti dobio i tehnološki Nasdaq indeks, zaključivši trgovanje na 2.618 bodova.
Energetske dionice predvodile su rastom cijena na tržištu nakon što je barel sirove nafte na londonskom tržištu premašio 70 dolara. Razlog tome su dvije ciklone koje se približavaju arapskom poluotoku i prijete da će poremetiti isporuke. Dionica Chevrona ojačala je 1,1 posto, na 83,13 dolara.
Od većih dobitnika još se ističu General Electric (GE) i Wall-Mart, sa skokom cijena dionica od 1,0 i 3,5 posto. Kako pišu mediji, GE se nalazi pod pritiskom da se 'riješi' nekih svojih podružnica. Istodobno, Wal-Martu je podignut investicijski rejting.
Podršku rastu cijena dionica dale su i nove vijesti o spajanjima i preuzimanjima, među kojima je i preuzimanje elektroničkog proizvođača Flexitronicsa od strane njegova rivala Solectrona.
Na kineskom tržištu dionica cijene su korigirane za oštrih osam posto, nastavljajući svoje gubitke četvrti dan uzastopno. Unatoč tome, na ostalim azijskim burzama kao i u Europi burzovni indeksi tek su blago oslabili.
"Tijekom noći na kineskom tržištu zabilježen je oštar pad cijena, no to nije ništa novo. Mislim da nitko ne bi trebao raditi vezu između američkog i prezagrijanog kineskog tržišta", ustvrdio je Brian Gendreau, investicijski strateg pri ING Investment Managementu.
Među većim gubitnicima našle su se dionice zrakoplovnih kompanija, ali ne zbog skupog goriva nego zabrinutosti ulagača oko slabih prihoda. Dionica Continental Airlinesa potonula je 6,1 posto, nakon što je izvijestila o slabijim prihodima po putniku u svibnju.
Na europskim burzama zabilježeni su blaži dobitci uslijed pada cijena bankarskih dionica u očekivanju daljnjeg rasta europskih kamatnih stopa. Londonski Ftse indeks spustio se 0,2 posto, na 6.664 bodova. Frankfurtski DAX oslabio je 0,14 posto, na 7.977 bodova.