Ministar Primorac je istaknuo kako vjeruje u hrvatske znanstvenike te čestitao nositeljima projekata i njihovim suradnicima na postignutom rezultatu i što dostojno prezentiraju Hrvatsku te izrazio očekivanja da će stečena iskustva biti pretočena u hrvatske znanstvene projekte.
Hrvatska treba biti prepoznata na svjetskom tržištu znanja, jer, kako je rekao, Hrvati imaju pameti i snage, a društvo im treba dati priliku da to i pokažu.
Rektor Bjeliš je podsjetio da je do sada iz fondova EU povučeno oko 2,3 milijuna eura za tridesetak projekata te dodao kako u budućnosti očekuje još veći broj prijava i prihvaćenih projekata kao i dodatne potpore za dobivene projekte.
Projekt "Irclama" Međunarodnog istraživačkog centra za kasnu antiku i srednji vijek zagrebačkog Sveučilišta predstavio je njegov voditelj, dekan zagrebačkog Filozofskog fakulteta Miljenko Jurković, naglasivši kako je to trenutno financijski najvrjedniji projekt u Hrvatskoj.
Europska Komisija je za realizaciju projekta u sklopu Šestog okvirnog programa odobrila 710 tisuća eura. Posebno značenje projekta je što omogućuje integraciju dviju humanistički disciplina, povijesti umjetnosti i arheologije u europsko istraživačko područje, čime omogućuje visoku dostupnost znanstvenih informacija o hrvatskoj kulturnoj baštini na europskoj razini.
Projekt "Euro Pharm" Farmaceutskog-biokemijskog fakulteta zagrebačkog Sveučilišta predstavio je voditelj Gordan Lauc. Istaknuo je da je Europska komisija prepoznala važnost razvoja biokemije i molekularne biologije na tom fakultetu te je za provedbu tog projekta u sklopu Šestog okvirnog programa odobrila nešto više 330 tisuća eura. Projekt je namijenjen daljenjem razvoju Zavoda za biokemiju i molekularnu biologiju, a odobrena sredstva bit će utrošena za nabavku suvremenih instrumenata te za zapošljavanje triju polaznika doktorskih studija koji će svoja istraživanja u slijedeće tri godine provoditi na tomm fakultetu te na jednoj od tri suradničke ustanove u Irskoj, Italiji i Švedskoj.