Novinarima je Luetić izjavio kako je sucu Cambju rekao cjelokupnu istinu i da je sve što je rekao potkrijepio konkretnim dokazima.
Kao i donedavni predsjednik Uprave Goran Vukasović, ustvrdio je kako škveru takvim ugovorima nije nanesena nikakva šteta, već da je riječ o iznimno povoljnim ugovorima.
"Nikakve isplate meni, ni izravno ni neizravno, ni od brokera ni od brodovlasnika ni od konzultanta nije bilo. To govorim pod punom odgovornošću", rekao je Luetić.
Kazao je i kako je o navodnoj malverzaciji novcem Brodosplita napisano gotovo 600 novinskih članaka, što je, kako je rekao, neviđeni medijski linč, zbog čega se njegova obitelj strašno osjeća. "Vjerujem da će istina isplivati na vidjelo, jer je to prvenstveno nama u interesu", istaknuo je Luetić.
Na novinarski upit vjeruje li da je riječ o politički montiranom procesu, Luetić je odgovorio kako ne bi o tome želio govoriti te da vjeruje u hrvatsku državu, pravosuđe i istinu. "Meni je jedino bitna istina i to što prije, prvenstveno zbog moje obitelji", poručio je.
Istražni sudac Neven Cambj poslijepodne će ispitati i predsjednika Uprave Brodotrogira Matea Tramontanu osumnjičenog zajedno s četvoricom suradnika prvoosumnjičenog brokera Drage Mačeka, posrednika u sklapanju brodograđevnih ugovora Brodosplita s njemačkom kompanijom Wessels, za pranje nezakonito stečenog novca. Do kraja tjedna trebali bi biti ispitani svi osumnjičenici, najavio je Cambj, a nakon toga odlučit će o zahtjevu za pokretanjem istrage i pritvorom nad trojicom prvoosumnjičenih.
U istražnom zahtjevu Županijsko državno odvjetništvo za zloporabu položaja i ovlasti, odnosno nanošenje štete od 4,7 milijuna američkih dolara Brodosplitu radi stjecanja nepripadajuće materijalne koristi tereti brokera Dragu Mačeka, te donedavnog predsjednika Uprave Gorana Vukasovića i direktora Sektora Brodogradilište, člana Uprave, Ante Luetića. Zajedno s još pet osoba, među kojima je i Tramontana, tereti ih i za "pranje" tako stečenog novca.