U ovoj godini za modernizaciju i druga ulaganja u rafinerije predviđeno je 200 milijuna eura, rekao je Bacs. Ta 'druga ulaganja', kako je objasnio, odnose se na zahvate kojima bi se poboljšala ekološka prihvatljivost rafinerija i sigurnost njihovih tehnoloških procesa.
Kako je najavio, sustav za smanjenje štetnih emisija iz Rafinerije nafte Sisak trebao bi proraditi u trećem tromjesečju ove godine.
Ukupna Inina ulaganja koja se predviđaju ove godine, dodao je Bacs, iznose 450 milijuna eura i bit će utrošena za unapređenje istraživanja i razvoja, proizvodnje i prodaje.
Upitan u kojoj je fazi najavljeni kredit Ini za modernizaciju, u iznosu od 1 milijarde dolara, odgovorio je da ugovor o kreditu još nije potpisan te da će njegov iznos i uvjeti odobravanja biti poznati kad o tome rasprave Inina Uprava, Nadzorni odbor i hrvatska Vlada.
Bit će to najveći kredit u Hrvatskoj, rekao je Bacs, u čijoj će realizaciji sudjelovati više od deset banaka. To je korporativni kredit koji će većim dijelom biti utrošen u modernizaciju kompanije, a Ina će ga iskoristi u razdoblju od najviše sedam godina, rekao je.
Upitan odražava li prema njegovom mišljenju tržišna vrijednost Ininih dionica stvarnu vrijednost kompanije, Bacs je odgovorio da cijenu određuje tržište i da su, u slučaju Ine, u nju uključene i vrijednost kompanije i očekivanja ulagača u vezi njezine budućnosti.